پیغام خطا

Strict warning: mktime(): You should be using the time() function instead در calendar_systems_add_js_date_picker() (خط 824 در /home/photosar/domains/photo-sardar.ir/public_html/sites/all/modules/calendar_systems/calendar_systems.module).

گفتگو با سعید رنجبریان رییس فرهنگ سرای شفق

سعید رنجبریان رییس فرهنگ سرای شفق درباره جشنواره عکس رواق منظر گفت : یکی از اصلی ترین اجزاء لاینفک ساختمان و ابنیه ، ورودی آن است که نقش به سزایی در ساختمان دارد و بخشی از هویت و فرهنگ اصیلمان می باشد از طریق آن می توان شاکله ذهنی و خط سیر اخلاقی و مذهبی و زیبایی شناسی ساکنان ابنیه و هنر و خلاقیت و توانایی آفرینندگان سر درها را شناخت .

وی افزود : بسیاری از آنها نشان دهنده میزان سرسپردگی به حق تعالی است و محلی برای اعلام عقاید و نظرات خود ، جایی برای تذکر و یادآوری است .

رییس فرهنگ سرای شفق اعلام کرد دو هدف اصلی جشنواره عکس سردرهای ایرانی _ اسلامی احیاء و نقش سر در منازل و ابنیه در هویت بخشی به شهرمان اعم از هویت دینی و هویت ملی و نقش سردرها در افزایش زیبایی بصری شهرمان با تاکید بر اصیل بودن و وام نگرفتن از معماری غربی .

وی افزود : متاسفانه با پیشرفت تکنولوژی و امکان بلند مرتبه سازی در ساختمان های شهری تجلی بلندای فرهنگ و هنر ایرانی -اسلامی کمتر به چشم می خورد و نما های مدرن، احساس آرامش کمتری به ساکنان آن می دهد استفاده از مواد فلزی با رنگ های خاکستری موجی از دل سردی را در نگاه بیننده تداعی می کند تذکره های قرآنی یا اشعار مفاخرمان کمتر به چشم می خورد و آن ارتباط زیبای معنوی ایجاد نمی شود  .

در پایان سعید رنجبریان خاطرنشان کرد امید است این جشنواره یادآور سنت های اصیل باشد تا دوباره شاهد کتیبه های مرصعی باشیم که بر روی آن ادخلوها بسلام نقش بسته باشد.

دسته بندی: 

افزودن یک دیدگاه جدید

Generator : Ali